THE GIANT MOUNTAINS BAND

Kapela The Giant Mountains band vznikla v roce 2003 v Českých Budějovicích. V původní sestavě hrál Jan Ondřich na mandolínu a Martin Vojna na banjo, s nimi kytarista Petr Poláček a houslista Jan Kadlec, kteří v kapele pusobí dodnes. V roce 2004 kapela vyhrála národní kolo souteže Porta. Poté se k nim přidal známý zpěvák a basista Zdeněk Schwager.

Poté, co v roce 2005 kvůli rodinným a pracovním povinnostem kapelu opustili Vojna a Ondřich, sestavu doplnil banjista David Kažimír. Jako čtyrčlenná skupina hráli až do příjezdu amerického zpěváka a mandolínisty Luciena Holmese v roce 2006. V roce 2008 Zdeněk Schwager opouští kapelu a nahrazuje ho Petr Zbořil. Na jaře 2015 odchází Lucien G. Holmes a přichází mandolinista Petr Šimek.

The Giant Mountains band byla oceněna jako československá kapela roku 2010 na festivalu Banjo Jamboree v Čáslavi, v témže roce vyhrála cenu publika na festivalu White Stork v Lukách nad Jihlavou, zúčastnili se nejvyšší evropské souteže na festivalu European World of Bluegrass v roce 2011. Kapela hostovala na mezinárodních festivalech, mimo jiné Ruotsinpyhtää (Finsko, 2010), Horná Poruba (Slovensko, 2011) a La Roche sur Foron (Francie, 2012).