SEMTAM

Kapela SEMTAM vznikla na jihu Čech v roce 1981. V následujících létech dosáhla na nejvyšší metu tohoto žánru - na dvojnásobné vítězství v Plzeňském finále Porty v létech 1983 a 1984. Pamětníci si určitě vzpomenou na významné hudební osobnosti, které sestavou prošli. Jenom namátkou Pavlína Jíšová, Jarda Matějů, Pavlína Braunová, Vojta Zícha nebo Jirka Smrž. I díky tomu jde kapela už od svého založení tak trochu vlastní cestou, mimo hlavní proud a směr vývoje českého bluegrassu. Nikdy si moc nelámali hlavu s tím, jestli jsou úplně styloví. Amerického bluegrassového vzoru se až tak moc nedrží, hlavním směrem a stylem muziky v kapele jsou líbivé písničky. Od počátků se kapela věnuje převážně autorské tvorbě, tehdy to byla věc v českém bluegrassu spíše výjimečná.

Skupina SEMTAM působí vyrovnaným projevem kvalitního vokálu s pevným doprovodem i osobitými sóly. Dvě kvalitní zpěvačky jsou už tak trochu poznávacím znamením kapely. To vše by nefungovalo bez hezkých písniček, jak těch slavných z historie, tak úplně nových, které jsou i na poslední profilové desce kapely - NÁVRAT.

Současné obsazení kapely: Luboš Marek - kapelník a housle, Vojta Zícha - banjo, Petra Želiborová - baskytara, Tomáš Berka - kytara, Pepa Pospíšilík - zpěv a mandolína a zpěvačky Lenka Huszárová a Pavla Blažková anebo Kristínka Nídlová.